Categories
Uncategorized

ІНСТРУКЦІЯз організації та несення служби воєнізованою охороною на об’єктах Прикордонних військ України

Після розводу новопризначений черговий разом із попереднім здійснює перевірку і приймає зброю, ящики з боєприпасами й печатками на них, майно за описом, наявні в справності засоби пожежогасіння, оповіщення й сигналізацію, після чого чергові розписуються в книзі приймання та здавання чергування (табл. 20.1). Вартове приміщення обладнується запасним виходом, що замикається зсередини, та забезпечується електричним джерелом освітлення за кількістю кімнат, засобами пожежогасіння, запасом палива, https://pesyk.kiev.ua/shho-potribno-znati-pered-tim-yak-zavesti-morsku-svinku/ резервними засобами освітлення (лампи, ліхтарі) та інвентарем для прибирання. Чергові рот та інші чергові, підпорядковані помічникові чергового частини, з його появою команду “Струнко” не подають і не доповідають, а тільки відрекомендовуються. Загальним вихідним днем є неділя, а другий вихідний день встановлюється графіком роботи підприємства, організації чи установи, погодженим з профспілковим органом, але це тільки у випадку, якщо цей другий вихідний день не встановлено законодавством.

Добовий наряд повинен бути готовий до несення служби й прийнятий відповідними черговими і начальником варти у своє підпорядкування за 15 хвилин до виходу на розвід. У разі виникнення пожежі на посту чатовий негайно доповідає до вартового приміщення і, не припиняючи спостереження за об’єктом, який охороняється, вживає заходів щодо гасіння пожежі. Заступник начальника підрозділу ВОХОР відповідає за організацію вартової служби, облік особового складу, зброї, боєприпасів та іншого майна підрозділу ВОХОР. Особовому складу варти, за винятком начальника варти та його помічника, забороняється першими вступати в розмову з особами, які прибули для перевірки. Начальник нової варти після отримання складом варти зброї, контролерами та зміною охорони спеціальних засобів активної оборони (зброї) отримує у чергового по органу (підрозділу) Держприкордонслужби боєприпаси та розміщує їх у спеціально обладнаному для носіння металевому ящику, який закриває на замок. Зброя заряджається перед виходом на пости або для супроводу осіб, які перевіряють варту, а розряджання та огляд зброї здійснюються негайно після повернення до вартового приміщення.

особовому складу варти для підготовки та відпочинку надається не менше як

Вартовим – не більше 6 годин при 24-годинному графіку несення служби і не більше 4 годин при 12-годинному графіку з дозволу начальника варти або його помічника. У разі пожежі на технічній території об’єкта, який охороняється, або на об’єкті, що має зовнішню та внутрішню огорожі, а також порушень поблизу поста він передає повідомлення про це до вартового приміщення і далі несе службу на посту. Начальник варти призначається з числа середнього та молодшого начальницького складу; помічник начальника варти – з найбільш підготовлених стрільців.

За рішенням начальника органу Держприкордонслужби до проведення занять можуть залучатися інші офіцери органу Держприкордонслужби. За результатами попереднього навчання приймаються заліки щодо допуску до несення служби. Особовий склад ВОХОР, який не засвоїв програми, до несення служби не допускається. Після зарахування до складу підрозділу ВОХОР працівники проходять обов’язкове попереднє навчання відповідно до програми підготовки підрозділів ВОХОР Держприкордонслужби, яка затверджується наказом Адміністрації Держприкордонслужби України.

Черговий підрозділ

Вдень і вночі, за будь-якої погоди на варті несуть службу тисячі військовослужбовців. За час служби в армії і на флоті кожному солдату (матросу) доводиться багато разів стояти на посту. Бути чатовим (вартовим) – відповідальний і почесний обов’язок воїна Збройних Сил України. Вартова служба вимагає від військовослужбовця глибоких знань, виконання статутних обов’язків, постійної і високої пильності, дисциплінованості, ініціативи. (Вартою називають озброєний підрозділ, споряджений для несення вартової служби (мал.).

Захист Вітчизни. Профільний рівень. 11 клас. Фука

7.3.8. У темну пору доби з метою своєчасного виявлення порушника та забезпечення несення служби чатовому облаштовують освітлення. Начальник варти повинен мати прямий зв’язок з кожним постом, циркулярний зв’язок з усіма постами та прямий зв’язок із черговим військової частини (варт). Вартове приміщення розташовується як окремо, так і на спеціально відведеній для нього території в інших службових будівлях. На вікнах будівлі вартового приміщення перевіряється наявність протигранатних сіток і ґрат. Територія навколо вартового приміщення огороджується огорожею висотою не менше ніж як 2 метри.

Керівників структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, у підпорядкуванні яких перебувають військові частини, командирів повітряних командувань, військово-морських баз – один раз на два роки. Знаходження особового складу роти і веде добовий наряд на розвід. Для безпосередньої охорони й оборони об’єктів із складу варти виставляють чатових.

Днювальний роти підпорядковується черговому роти. Черговий батальйону (підрозділів забезпечення військової частини) виконує обов’язки відповідно до обов’язків чергового роти. 283. Помічником начальника варти може бути сержант (старшина). Якщо помічник начальника варти не призначається, його обов’язки виконує перший розвідний. Чатовому забороняється спати, сидіти, притулятися до чого-небудь, їсти, пити, курити, справляти природні потреби, писати, читати, розмовляти, передавати й приймати будь-які предмети, досилати без потреби патрон у патронник, заходити в зону роботи технічних засобів охорони.